!!!AKCE - PŘI OBJEDNÁVCE NAD 800,- Kč MÁTE DOPRAVU A DOBÍRKU ZDARMA!!!

Ráj deštníků motiv přírody s mraky
info

7 rad jak pečovat o deštník

Tipy a rady k deštníkům

 

  • skládací deštník – před samotným otevřením deštníkem lehce zatřepeme, aby se uvolnily všechny dráty. Deštník lze pak bez problémů otevřít. V některých případech se může stát, že ve složeném stavu se dráty deštníku vzájemně překroutí a při prudkém otevření deštníku může dojít k poškození konstrukce.

 

  • skládací deštník open&close – open&close je název pro automatické otevírání a zavírání deštníku. Tento deštník se jedním tlačítkem otevře a tím samým tlačítkem se deštník automaticky zavře. Je důležité, aby byl deštník otevírán i zavírán jedním tlačítkem.  Při ručním zavírání se může trvale poškodit automatický mechanismus tohoto  typu deštníku. Systém automatického otevírání a zavírání je uveden v popisce u deštníku jako open&close.

 

  • skládací deštník automatické otevírání – deštník se při stlačení tlačítka sám otevře, zavírání deštníku je již manuální. To znamená, že deštník zavřete tahem směrem dolů do původního stavu zavřeného deštníku.

 

  • průhledný deštník – průhledné deštníky mají potah z PVC ( měkčený vinyl), který je přímo ve výrobě lehce popudrován, aby se jednotlivé díly při transportu neslepily k sobě. Pudr buď po prvních použití oprší nebo můžete deštník osprchovat. Bílé kapky, které se mohou objevit lze zlehka otřít suchým hadříkem a deštník jako by „vyleštit“.       Pokud by se v budoucnu k sobě díly lepily, je možné vnitřek deštníku zlehka poprášit např. dětským pudrem. Otevírání u tohoto deštníku doporučujeme stejné jako u skládacích deštníků – před otevřením s deštníkem lehce zatřepat, aby se potah a dráty uvolnily.

 

  • průhledný deštník – PVC potah je v mrazech náchylný k popraskání. Doporučujeme nechat otevřený deštník vyschnout v pokojové teplotě a pak teprve složit a zamotat.

 

  • čištění látkového potahu – jestliže se vám látkový potah deštníku ušpiní, lze ho vyčistit vodou s přidáním trochy Jaru anebo malého množství prášku na praní. Rozhodně nedoporučujeme přípravky s chlorem, potah by se mohl poničit a vybělit. Potah z Pongee ( směs Polyesteru a Lycry) se čistí lépe než potah z Polyesteru. Potah Pongee je lepší na údržbu, struktura látky nedovolí skvrnám hlubokou absorbci a lépe se tak čistí. Je zároveň odolný vůči zatržení vlákna.

 

  • jak si počínat při otočení deštníku ve větru – pokud máte v ruce deštník s větruodolnou konstrukcí, vrátíte ho do původního stavu stažením „jezdce“ jako při zavírání deštníku 
     

Jestliže nemáte větruodolný deštník, narovnáte ho zpátky jemným tažením za jednotlivé koncovky do té doby, než se deštník vrátí do původního stavu.   

 

Rada na závěr:   

Každý deštník je potřeba nechat řádně vyschnout, nejlépe v otevřeném stavu.

Deštníky je také potřeba chránit před dlouhodobým slunečním zářením, např. na zadním okénku auta – potah vybledne.

Pokud budete potřebovat cokoli vysvětlit nebo poradit, určitě nám zavolejte, budeme moc rádi.

 

                                                                        Deštníky nás prostě baví :)

Deštníky Fulton | Doprava jen 59 Kč